• Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – Adwent. Jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana na końcu czasów, a zarazem czas przygotowania na Święta Bożego Narodzenia.
    • Od jutra zapraszamy wszystkich na Roraty, które będą odprawiane dla dzieci, młodzieży o g. 18:00, w soboty o g. 8:00, a dla dorosłych rano o godz. 6:15. Prosimy, by na Mszy św. roratniej dla dzieci, podobnie jak w niedziele na Mszy św. o g. 11:00 – ławki w pierwszej części kościoła były zajmowane wyłącznie przez dzieci. W czasie roratnich spotkań dla dzieci czeka tradycyjna wyklejanka adwentowa. Prosimy dzieci o przygotowywanie ozdób choinkowych, które posłużą do roratnich losowań figurek świętych postaci, które będą wędrować do naszych domów. Ozdoby w święta przyozdobią choinki w kościele.
    • Godzinki w Adwencie o godz. 5:45!
    • Zmianka Żywego Różańca dziś po Mszy św. o g. 14:00.
    • Nieszpory adwentowe dziś o g. 17:30.
  • Spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klas trzecich gimnazjum w poniedziałek o g. 18:00.
  • Studium Apostolatu Świeckich zaprasza na kolejne spotkanie pt. W zdrowym ciele zdrowy duch. Rozpocznie się ono Mszą św. w najbliższą sobotę o g. 9:30.
  • Zaproszenia
    • Parafialny Zespół Caritas Betania wraz z Krakowską Kongregacją Kupiecką Oddział Myślenice zaprasza na Wigilię dla osób samotnych i ubogich 17 grudnia o g. 15:00 w budynku Strażnicy OSP Śródmieście. Zapisy wraz z odbiorem zaproszeń we wtorki między g. 15:00 a 17:00 w budynku Betanii (do 12 grudnia włącznie).
    • Świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są już do nabycia w tygodniu w sklepie KIK-u. Zapraszamy do wsparcia tego dzieła, które w tym roku jest przeżywane pod hasłem: Miłosierdzie jest jedno.
    • Serdecznie zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Grecji śladami podróży misyjnych św. Pawła Apostoła. Pielgrzymka odbędzie się w terminie 12 – 21 kwietnia 2018. Koszt – 1800zł + 140€. Zapisy wraz z wpłatą zaliczki 500 zł w kancelarii parafialnej. Szczegółowe informacje i program pielgrzymki znajdują się na plakatach, stronie internetowej parafii oraz ulotkach obok kaplicy Matki Bożej.
  • Z kalendarium życia Kościoła
    • Środa – Wsp. św. Mikołaja, biskupa. Szczególnie w tym dniu zapraszamy dzieci na Msze św. roratnią na g. 18:00.
    • Czwartek – Wsp. św. Franciszka Ksawerego
    • Piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
      • Msze św. w kościele parafialnym: o g. 6:30, 8:00, 9:00, 16:30, 18:00, w kościółku: o g. 14:15.
      • Godzinki w tym dniu wyjątkowo o g. 6:00! Poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej na Mszy św. o g. 16:30.
      • Z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
      • Kancelaria w tym dniu nieczynna.
  • Z intencji mszalnych
    • Środa – 18:00
      • O trwałość, jedność i świętość małżeństw oraz o bł. Boże w rodzinach. Różaniec w tej intencji po Mszy św. o g. 8:00.
      • O bł. dla cukierników, pracowników oraz ich rodzin
      • Za zmarłych cukierników oraz pracowników
    • Czwartek – 18:00
      • O bł. dla Ofiarodawców, Wolontariuszy PZC Betania.
      • W intencji grupy Misterium.
    • Piątek – 9:00
      • O trwałość, jedność i świętość małżeństw oraz o bł. Boże w rodzinach. Adoracja w tej intencji po Mszy św.
    • Sobota – 18:00
      • W intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Myślenickiej.
  • Wszystkim, którzy troszczą się o nasze świątynie, za złożone ofiary na tacę, w kopertach, jak również wpłaty na konto parafialne pragniemy serdeczne podziękować.
  • Wszystkim życzymy błogosławionego czasu Adwentu!