• Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – Adwent.
    • Jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana na końcu czasów, a zarazem czas przygotowania na Święta Bożego Narodzenia.
    • Od jutra zapraszamy wszystkich na Roraty które będą odprawiane
      • dla dzieci, młodzieży o godz. 18:00, w soboty o godz. 8:00,
      • dla starszych rano o godz. 6:15.
    • Prosimy, by na Mszy św. roratniej dla dzieci, podobnie jak w niedziele na Mszach św. o godz. 11:00 ławki w pierwszej części kościoła były zajmowane wyłącznie przez dzieci.
    • Godzinki w Adwencie o godz. 5:45, w niedziele bez zmian o godz. 6:00.
    • Nowenny w środy i nabożeństwa sobotnie do naszej Myślenickiej Pani w Adwencie o godz. 17:45.
  • Dziś nieszpory o godz. 17:30.
  • W naszej parafii gościmy przedstawicieli stowarzyszenia Braterstwo namARKA – działającego na rzecz Rodzin i Osób Niepełnosprawnych, które wraz z ks. bp Grzegorzem Rysiem podjęło się organizacji w Roku Miłosierdzia Pielgrzymki osób niepełnosprawnych do Ziemi św. Przy wyjściu z kościoła osoby z Braterstwa namARKA zbierają datki do puszek na ten cel.
  • W liturgii Kościoła:
    • w poniedziałek – święto św. Andrzeja, apostoła
    • w czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana
  • W poniedziałek swoje imieniny obchodzi ks. prałat Andrzej Burek, któremu życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa i nieustannego wstawiennictwa naszej Myślenickiej Pani. Msza św. w intencji ks. solenizanta o godz. 18:00.
  • Również w poniedziałek o godz. 19:00 w Domu Katolickim spotkanie z dziennikarzem Witoldem Gadowskim: „Chrześcijanie, Kurdowie i islamski terroryzm na Bliskim Wschodzie”.
  • Caritas „Betania” informuje, że w najbliższy wtorek od godz. 15:00 wydawać będzie tylko żywność unijną, którą trzeba odebrać w całości w tym dniu. Żywność nieodebrana musi być zwrócona do Krakowa.
  • W każdą I-szą środę miesiąca zapraszamy o g. 17:15 na adorację i modlitwę różańcową w intencji trwałości i świętości rodzin, a o g.18:00 na Mszę św. w tej intencji.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
    • Możliwość spowiedzi
      • w tygodniu w czasie Mszy św., popołudniu od godz. 17:00,
      • w czwartek i w piątek od g. 15:00 do 18:00 z przerwą od g.16:30 do 17:00.
    • Msza św. w pierwszy piątek Adwentu dla dzieci i gimnazjalistów o godz. 18:00.
    • Na msze św. o godz. 16:00 zapraszamy osoby starsze.
  • W sobotę od godz. 9:00 odwiedzimy chorych i starszych z posługą sakramentalną. Prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii.
  • W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańca po Mszy św. o godz. 14:00.
  • Wszystkim, którzy w minionym czasie złożyli ofiary na tacę, czy w kopertach, oraz na konto parafii dziękujemy. Bóg zapłać. Na cmentarzu zostało zamontowane już oświetlenie. Z myślą o osobach starszych planujemy jeszcze na cmentarzu wykonanie poręczy przy chodniku, a w kościele niebawem modernizację nagłośnienia. W niedzielę 20 grudnia będzie zbierana taca na ten cel.
  • W niedziele Adwentu w naszej parafii zostaną przeprowadzone wybory do Rady Parafialnej. Głosować mogą tylko osoby pełnoletnie należące do naszej wspólnoty parafialnej wpisując na kartce jedną osobę: imię i nazwisko oraz adres zamieszkania. W skład Rady Parafialnej powinny wchodzić osoby cieszące się dobrą opinią wśród wiernych, cechujący się zdrową religijnością i nienaganną postawą moralną. Kartki prosimy składać w przyszłą niedzielę do urny, która będzie usytuowana przy kaplicy Matki Bożej. Osoby z największą liczbą głosów przejdą do II tury wyborów.
  • Z intencji Mszalnych:
    • o błogosławieństwo Boże dla Dobroczyńców i Wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas „Betania” – w czwartek – g. 18:00
    • o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla dzieci klas IV i ich rodzin – w piątek – g. 18:00
    • wynagradzająca Bogu za grzechy świata przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP – w sobotę – g.8:00
  • Przypominamy, że modlitwa różańcowa w intencji próśb i podziękowań składanych do Matki Bożej Myślenickiej Pani jest odmawiana: w poniedziałki, środy i piątki o g. 17:15, we wtorki i soboty po Mszy św. o g. 8:30
  • Wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.