• Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – Adwent. Jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana na końcu czasów, a zarazem czas przygotowania na Święta Bożego Narodzenia.
    • Od jutra zapraszamy wszystkich na Roraty, które będą odprawiane
      • dla dzieci, młodzieży o godz. 18:00, w soboty o godz. 8:00,
      • dla dorosłych rano o godz. 6:15.
    • Prosimy, by na Mszy św. roratniej dla dzieci, podobnie jak w niedziele na Mszach św. o godz. 11:00 – ławki w pierwszej części kościoła były zajmowane wyłącznie przez dzieci. W czasie roratnich spotkań dla dzieci czeka tradycyjna wyklejanka adwentowa.
    • Godzinki w Adwencie o 5:45
  • Wypominki połączone z różańcem – w listopadzie – codziennie o 17:30.
  • Zmianka Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 14:00.
  • Parafialny Zespół Caritas “Betania” organizuje wigilię dla osób samotnych i ubogich 18 grudnia o 15.30, w budynku Strażnicy OSP Śródmieście.
    • Zapisy wraz z odbiorem zaproszeń w budynku Betanii we wtorek miedzy 15:00 – 17:00 i w środę 19:00 – 20:00, do 15 XII – włącznie.
  • Naszą parafię swoją obecnością zaszczycą Siostry Dominikanki, które w przyszłą niedzielę 4 XII opowiedzą nam nieco o swojej wspólnocie. Ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć ich gorliwą misję.
  • Adwentowy dzień skupienia dla osób żyjących w niesakramentalnych związkach małżeńskich w sobotę 3 XII o godz. 16:00, w kościele Miłosierdzia Bożego w Krakowie – na Wzgórzach Krzesławickich. Zaprasza ks. Jan Abrahamowicz.
  • W tym tygodniu swoje imieniny obchodzi ks. prałat Andrzej Burek, któremu życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa i nieustannego wstawiennictwa naszej Myślenickiej Pani. Msza św. w intencji Ks. Solenizanta w środę o godz. 18.00.
  • Wydarzenia kulturalne
    • Stowarzyszenie Obrona Terytorialna Halniak Myślenice zaprasza pełnoletnich mężczyzn na spotkanie informacyjno – rekrutacyjne, które odbędzie się 2 XII o godz. 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Myślenicach. Więcej informacji na plakatach i stronie internetowej Stowarzyszenia.
  • Pielgrzymujmy do miejsc świętych…
    • Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w parafialnej pielgrzymce do Rzymu i sanktuariów Italii. Odbędzie się ona w terminie 09 – 17 marca 2017. Koszt – 1 900zł + 130€. Szczegółowe informacje i program pielgrzymki znajduje się na plakatach oraz na stronie internetowej parafii. Zapisy wraz z wpłatą zaliczki 500 zł w kancelarii parafialnej. Opiekę duchową w czasie pielgrzymowania będzie sprawował ks. Mirosław.
  • Z kalendarium życia Kościoła:
    • Środa – święto św. Andrzeja Apostoła
    • Sobota – wsp. św. Franciszka Ksawerego
    • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
      • Możliwość spowiedzi w tygodniu w czasie Mszy św., popołudniu od godz. 17:00, a w czwartek i w piątek od godz. 15:00 – 18:00, z przerwą od godz. 16:30 – 17:00.
      • Msza św. w pierwszy piątek Adwentu dla dzieci i gimnazjalistów o godz. 18:00. Na Mszę św. o godz. 16:00 zapraszamy osoby dorosłe.
    • Odwiedziny chorych w sobotę. Prosimy o ich zgłaszanie w zakrystii, bądź kancelarii parafialnej.
    • Czwartek
      • 18:00 w intencji grupy Misterium
      • 18:00 – w intencji wolontariuszy i dobroczyńców Parafialnego Zespołu Caritas Betania
    • Sobota
      • 8:00 Wynagradzająca Bogu za grzechy świata przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP
        • Po Mszy modlitwę poprowadzi Służba Rodzinie
      • 18:00 – w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Myślenickiej
  • Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy błogosławionego czasu Adwentu!