W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego po raz szósty ulicami Myślenic przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny, zorganizowany przez naszą parafię pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.

Pogoda w tym roku wyjątkowo dopisała – w promieniach słońca uczestnicy Marszu zaczęliDSC03867 gromadzić się na myślenickim Rynku już kilkanaście minut przed 15:00. Po oficjalnym otwarciu wydarzenia przez ks. Proboszcza Zdzisława Balona i wspólnym odmówieniu dziesiątki różańca – tajemnicy Głoszenia Królestwa Bożego – pochód ruszył. Rytm krokom nadawała Orkiestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy Myślenice oraz śpiew Oazy młodzieżowej i scholi “Różyczki Pani Myślenickiej”. Wśród uśmiechniętych twarzy i wózków dziecięcych widoczne były wiatraczki “Marszu”, flagi Polski i kolorowe znaki z hasłami promującymi wartości rodzinne.

Trwający blisko godzinę marsz przeszedł przez centrum miasta i ulicą Kościuszki dotarł na DSC03800Zarabie. Po drodze wiele osób dołączyło do niego, tak że gdy zakończył się na scenie obok “Banderozy”, liczył już ok. 500 osób. Na zakończenie uczestnikom podziękowali Jacek Tylko – organizator marszu – oraz ks. Proboszcz. Głos zabrał także burmistrz Myślenic, Jarosław Szlachetka, deklarując troskę miasta i gminy o wartości rodzinne. Wszyscy uczestnicy mogli pozostać jeszcze na zorganizowanym z okazji Marszu pikniku rodzinnym, korzystając z atrakcji przygotowanych dla całych rodzin.