Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Myślenicach

Ruch Światło Życie (Oaza)

RUCH ŚWIATŁO – ŻYCIE W MYŚLENICACH

Początki Ruchu Światło – Życie przy Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny sięgają lat 90. ubiegłego wieku, kiedy katechetą I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki został ks. Tadeusz Mrowiec. Drugoklasistów, znudzonych szarością dnia codziennego, spragnionych przygód, zaciekawiły opowiadania księdza Tadeusza o swoim spokojnym i częstym zdobywaniu szczytów. Do głów trafiła jedna myśl: „Chcemy wycieczki!” –
i tak od wspólnych wyjść w góry zaczęła się historia naszej Wspólnoty Oazowej… I trwa do dzisiaj.

Jako Wspólnota Ruchu Światło – Życie staramy się być wierni charyzmatom objawionym założycielowi Ruchu – księdzu Franciszkowi Blachnickemu. Naszym głównym zadaniem jest formowanie i wychowywanie dojrzałych chrześcijan, mające na celu uświadomienie wartości chrztu oraz pogłębienie relacji do Chrystusa – Pana
i Zbawiciela.

W ciągu roku spotykamy się w małych grupach. Wspólnie pochylamy się nad Ewangelią starając się czynić ją Słowem Życia. Uwieńczeniem, a zarazem podsumowaniem formacji rocznej w parafii jest wyjazd na archidiecezjalne rekolekcje wakacyjne Ruchu Światło – Życie. Podczas tych piętnastu dni przeżywamy Misterium Chrystusa (dzięki rozważaniom Tajemnic Różańca Świętego). Uczestniczymy w Liturgii, czytamy i rozważamy Słowo Boże, ale także uczymy budować się chrześcijańską wspólnotę poprzez osobistą i wspólną modlitwę, rozmowy, sprzątanie, a także zabawy.

Ponadto, w każdy piątek gromadzimy się na Eucharystii, która jest „źródłem i szczytem” życia chrześcijanina. Stanowi ona centralny punkt naszej formacji. Po niej, w salkach oazowych odbywają się spotkania całej Wspólnoty, na których rozważamy tematy aktualne dla współczesnego świata.

Czynnie uczestniczymy w życiu parafii poprzez coniedzielne włączanie się w posługę liturgiczną i muzyczną na Eucharystii o godzinie 9.30. Włączamy się również w przygotowanie uroczystości (m. in. Triduum Paschalnego), nabożeństw i wydarzeń odbywających się na terenie naszej parafii. Co roku przedstawiamy historię Bożego Narodzenia w formie Jasełek. Od kilku lat mamy przyjemność współpracować z aktorem Teatru Bagatela
w Krakowie – panem Marcinem Kobierskim. Tradycją jest odbywająca się tydzień przed Świętym Triduum Paschalnym Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta tworzona przy współpracy z Oazą parafii świętego Brata Alberta. Zanurzamy się wówczas w Tajemnicę Misterium Paschalnego Jezusa Chrystusa.

W 2013 roku udało nam się nagrać pierwszą płytę, która była wielką radością. Znalazły się na niej piosenki obecne w naszej Wspólnocie od początków jej istnienia. Jej tytuł brzmi: „Bo wiara góry przenosi” – jeśli zawierzymy swe życie Chrystusowi, wszystko staje się możliwe, bo On jest naszą mocą i siłą.

W ciągu roku organizujemy różne spotkania i wyjazdy integracyjne oraz rekolekcyjne. Urządzamy także zabawy Andrzejkowe i Karnawałowe.

Naszą Wspólnotę tworzą ludzie kreatywni, radośni i pełni entuzjazmu. Chcemy ciągle rozwijać nasze życie duchowe, by być coraz bliżej Najwyższego.

Zapraszamy także Ciebie, jeśli tylko masz ochotę pogłębić swoją relację z Panem Bogiem i poznać nowych ludzi. Kiedy możesz się z nami spotkać? W każdy piątek na Mszy Świętej o godzinie 19.00 (w pierwsze piątki
o godzinie 18.00) w naszym kościele parafialnym, by potem udać się na wspólne spotkanie do naszych salek.
Do zobaczenia!

Członkowie Ruchu Światło – Życie