Ruch Światło-Życie w Myślenicach (Oaza)

Początki Ruchu Światło-Życie przy Parafii Narodzenia NMP sięgają lat 90. ubiegłego wieku, kiedy katechetą I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki został ks. Tadeusz Mrowiec.
Drugoklasistów, znudzonych szarością dnia codziennego, spragnionych przygód, zaciekawiły opowiadania księdza Tadeusza o swoim spokojnym i częstym zdobywaniu szczytów. Do głów trafiła jedna myśl: “Chcemy wycieczki!” – i tak od wspólnych wyjść w góry zaczęła się historia naszej Wspólnoty Oazowej… I trwa do dzisiaj.

Czym zajmujemy się jako wspólnota?

Naszym głównym zajęciem jest podejmowanie ciągłej formacji duchowej, która ma umożliwić stawanie się coraz bardziej dojrzałym i świadomym człowiekiem – chrześcijaninem. Formacji – czyli procesu, który jest oparty przede wszystkim o wcielanie w życie Słowa Bożego, trwanie w życiu sakramentalnym, czerpanie z nauk Kościoła, a także o autorefleksję.

Formujemy się w małych grupach, na które dzielimy się według wieku, ale mamy również okazję wzrastać w grupie całej wspólnoty, np. poprzez uczestnictwo w spotkaniach piątkowych.

Gdzie nas widać?

-> Co piątek służymy swoim śpiewem podczas Eucharystii o 18:00. Pamiętając, że Liturgia powinna być najważniejsza w programie naszej formacji, staramy się czynnie w niej uczestniczyć i traktować ją jako szczyt i źródło naszego życia.
-> Również w piątki spotykamy się całą wspólnotą, by rozmawiać na tematy dotyczące naszego Ruchu, a także spraw społecznych, różnych kwestii związanych z życiem codziennym. Spotkania te są dla nas czasem integracji, budowania relacji, bycia ze sobą i dla siebie nawzajem.
-> Poza Eucharystią piątkową, służymy naszymi głosami i pełnimy różne posługi na niedzielnych Mszach o 9:30, a także podczas różnych świąt i uroczystości.
-> W ciągu roku organizujemy różne wydarzenia dla parafian, jak np. Jasełka, Drogi Krzyżowe.
-> Mamy też okazję spotykać się na “wewnętrznych” akcjach – imprezy karnawałowe, andrzejkowe, wieczorki filmowe, wieczory planszówek, wyjazdy weekendowe (w góry i nie tylko) itp.

Gdzie można nas znaleźć?

Spotykamy się w salce na 1. piętrze w budynku Domu Katolickiego, przy ulicy 3-go maja 1a w Myślenicach. Jeśli chcesz nas odwiedzić – zapraszamy Cię na Eucharystię piątkową o 18:00, później razem udajemy się do salki, więc jeśli nie wiesz gdzie dokładnie iść, to wskażemy Ci drogę:)

Jeśli masz jakieś pytania lub chciałbyś/chciałabyś dowiedzieć się czegoś więcej, to śmiało, napisz do nas!
Ruch Światło-Życie w Myślenicach na Facebooku
oaza.myslenice na Instagramie