W ostatni dzień maja, piątkowy wieczór zgromadził przy Pani Myślenickiej ponad setkę członkiń Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń z terenu powiatu myślenickiego. Okazją do spotkania stało się zaproszenie ks. proboszcza Zdzisława Balona do pielgrzymowania w szczególnym Roku Jubileuszu Koronacji Cudownego Obrazu.

Feeria barw, motywy kwiatowe na spódnicach, biel bluzek – kościół parafialny tego wieczoru miał wyjątkową oprawę. Spotkanie z Matką Bożą rozpoczęła Eucharystia. W kazaniu kustosz Sanktuarium przybliżył historię tego miejsca oraz Cudownego Wizerunku, wyraził wdzięczność za odpowiedź na zaproszenie. Stwierdził również, że gospodynie muszą mieć… specjalne układy w Niebie, ponieważ pielgrzymka odbywa się przy wyjątkowo pięknej pogodzie.

Po Mszy Św. i odmówieniu uroczystego aktu zawierzenia Pani Myślenickiej, był czas na rozmowę i posiłek przy wspólnym stole.