Zapraszamy wszystkich którym bliska jest idea Ekstremalnej Drogi Krzyżowej na wyjątkową Ekstremalną Drogę Krzyżową w pierwszy piątek 2 sierpnia 2019 r., która chcemy rozpocząć Mszą Świętą o godzinie 18:00 w myślenickim sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej. Wszystkie trasy są dostępne na stronie edk.org.pl, natomiast rozważania będą rozdawane przed Msza Świętą przy sanktuarium.

Ekstremalna Droga Krzyżowa jest nową formą pobożności, której inspiratorem był Ks. Jacek Stryczek oraz wspólnota mężczyzn MSR z Krakowa. Istotą EDK jest indywidualne spotkanie z Bogiem i wynikająca z tego przemiana. Aby to umożliwić, odbywa się ona w ciszy oraz nocą, która sprzyja modlitwie. Ponadto ma wynikający z jej długości wymiar ekstremalny, która oscyluje w granicach 40 km. Forma ta sprawia, że uczestnik może nie tylko doświadczyć choć ułamka męki Chrystusa, lecz także może nauczyć się znajdować Boga w trudnościach.
Także dzieci zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową przygotowaną specjalnie dla nich – trasa została poprowadzona od Sanktuarium do kapliczki na Mikołaju.